Национален проект "Безопасност на движението по пътищата" 2024г., модул 2 "Площадки за обучение по безопасност на движението по пътищата"

Национален проект "Безопасност на движението по пътищата" 2024г., модул 2 "Площадки за обучение по безопасност на движението по пътищата"

Национален проект "Безопасност на движението по пътищата" 2024г., модул 2 "Площадки за обучение по безопасност на движението по пътищата"

30.06.2024г.

По Национална програма "Безопасност на движението по пътищата " (БДП), модул 2, и със съдействието на община Чирпан, в двора на ДГ "Здравец", бе създадена специално разчертана площадка, както и вътрешна подвижна площадка, оборудвани и обзаведени с необходимите материали. Стойността на проекта е 3500лв. Тези площадки предоставят иновативна и интерактивна среда, в която децата ще бъдат обучавани, възпитавани и насърчавани към придобиване и формиране на знания, умения и навици за безопасно поведение в пътната среда. 


Файл

ъведение В съвременния подход към ранното детско образование интерактивните методи играят важна роля за развиването на езикови и комуникативни умения у децата. Образователното направление "български език и литература" в детската градина се базира на стимулирането на речевото развитие и културната идентичност, като същевременно предоставя възможности за изразяване и творческо мислене. Интерактивната среда предоставя подходяща основа за създаване на условия, в които децата да бъдат активно ангажирани с материала и да учат чрез игра и съвместни дейности. Какво представлява интерактивната среда в детската градина? Интерактивната среда в детската градина се състои от активни методи на преподаване, при които децата не са само пасивни приематели на информация, а активно участват в процеса на обучение. Тези методи включват разнообразие от образователни ресурси, които насърчават децата да мислят, говорят и се изразяват чрез различни форми на комуникация – устно, писмено и жестомимично. Сред основните компоненти на интерактивната среда са: 1. Игрови подходи – Използването на игри с езиково съдържание, които стимулират развитието на речта и граматическите структури. Децата се учат чрез игрови ситуации, които развиват креативността и въображението им. 2. Мултимедийни ресурси – Използването на образователни видеа, музика, интерактивни книги и приложения за таблети, които представят литературни произведения по забавен и лесно усвоим начин. 3. Дейности в групи – Поощряването на сътрудничество и взаимодействие между децата чрез групови задачи, които да насърчават разговори, изразяване на мисли и идеи, както и работа в екип. 4. Практически занимания – Рисуване на герои от любимите приказки, театрални постановки, ролеви игри, които водят до по-дълбоко разбиране на съдържанието и персонажите в литературните произведения. Роля на възпитателите и педагогическия персонал Възпитателите в детската градина имат централна роля в изграждането на интерактивна среда. Те не само че трябва да представят новия мат


Споделете

~ ~ ~ ~